Karaköprü Belediyesi İle Çocuk Evleri için Protokol İmzalandı

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Karaköprü Belediyesi arasında çocuk evleri açılmasına ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Karaköprü belediyesi arasında 4 çocuk evinin açılması için hazırlanan protokol, Vali Güngör Azim Tuna, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici ile birlikte imzalandı.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, protokolün amacının; 5395 sayılı çocuk koruma kanunu ve 2828 sayılı hizmetler kapsamında bulunan çocukların; toplu yaşanılan kuruluşlar yerine, ev ortamında temel ihtiyaçlarının karşılanarak yaşamlarını sürdürmeleri, toplumla iç içe olabilecekleri mahalleler içerisinde müstakil yapı veya apartman dairelerinde bakımlarının yapılması, çocuğun arkadaşlık, komşuluk ve mahalle gibi kavramlar ile toplumsal değerleri yaşayarak öğrenmelerine, sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimlerinin yanı sıra sağlıklı bir kişilik ve iyi alışkanlıklar kazanmasını sağlamak olduğunu ifade etti.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, ise, “Onlar bizim geleceğimizin teminatı olacaklar. Karaköprü belediyesi olarak bu protokolü imzalamaktan son derece mutlu olduğumu da ifade etmek istiyorum” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Hasan Bilici, protokolün amacının çocukların toplu yaşanılan kuruluşlar yerine, ev ortamında temel ihtiyaçlarının karşılanarak yaşamlarını sürdürmeleri olduğunu kaydetti.

Protokol kapsamında Karaköprü belediyesi tarafından 1 yıl boyunca 4 çocuk evinin kirası karşılanacak. 


Sonraki Sayfa: Müftülükten, İl Müdürümüz Bilici'ye ' Kutlu Doğum' Ziyareti

Önceki Sayfa : Müdür Bilici'den "Kutlu Doğum" Mesajı