Müdür Bilici, "Mültecilerin Hak ve Hizmetlere Erişim Çalıştayına" katıldı

Aile ve Sosyal Politikalar (ASPİM)  İl Müdürü Hasan Bilici, “Mültecilerin Hak ve Hizmetlere Erişim Çalıştayına” katıldı.

ASP İl Müdürü Hasan Bilici, Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği ve Diyanet İşleri Başkanlığının katkılarıyla düzenlenen “Mültecilerin Hak ve Hizmetlere Erişim Çalıştayına” katıldı.

Çalıştay da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün Suriyeli mültecilere yönelik yaptığı çalışmaları anlatan ASP İl Müdürü Hasan Bilici, 2011 yılının mart ayında Suriye’de patlak veren olaylar ve iç karışıklarla birlikte milyonlarca kişi evlerini, ülkelerini bırakarak, terk etmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Müdür Bilici,” “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız sadece dezavantajlı insanlara yönelik olarak değil ihtiyaç hisseden bütün insanlara elini uzatıyor. Ve onlarla sağlıklı bir gelişim sergilemek amacıyla sosyal vakalara karşı koruyucu ve önleyici bir yapı içerisinde, ailelerin bilinçlendirilmesi, gençlerin sosyal hayata hazırlanması ve sosyal refahlarının arttırılması amacıyla koruyucu ve önleyici çalışmaları yürütüyoruz. Aile eğitim ismini verdiğimiz çalışma kapsamında, gerek aileleri eğitme, gerek ailenin içerisinde bulunan her ferdi tek, tek ele alan bir model uygulayarak değişik ortamlarda bu programı icra ediyoruz. Kendi kurumumuzda eğitim almış 25 elemanımız ile beraber Şanlıurfa’nın bütününe hitap edecek şekilde değişik konu başlıklarını içeren eğitimleri önemsedik. Bunu gerek bize bağlı olan kurumlarımızda, gerekse de diğer kamu kurumlarının halkla iç içe çalıştıkları alanlarda uygulamaya başlamış durumdayız.  ASP İl Müdürlüğü olarak sadece kendi vatandaşımıza değil bunun yanı sıra yaklaşık 6 yıldır kendi ülkelerini terk eden Suriyeli muhacirlere yönelikte aynı hizmetleri vermekteyiz.” diye konuştu.


Sonraki Sayfa: Vali Güngör Azim Tuna’dan İl Müdürümüz Bilici’ye “Başarı Belgesi”

Önceki Sayfa : Müdür Bilici, Kuruluş ve SHM Müdürleriyle Bir Araya Geldi