ASPİM, Gaziler onuruna program düzenledi

Şanlıurfa valiliği koordinesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü (ASPİM)  tarafından 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla Şehit Yakını ve Gaziler Onuruna yemek verildi.

ASP İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yemek programına; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Hasan Bilici, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, vali yardımcıları, kurum amirleri, şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.
Programın açılış konuşmasını Muharip Gaziler Dernek Başkanı Hasan Aslan yaptı. Aslan programın düzenlenmesinde emeği geçen başta Şanlıurfa valisi Abdullah Erin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Vali Abdullah Erin ise, ““Bugünün gaziler günü olarak kutlanmasına vesile olan Gazi Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin bugüne kadar şanlı, şerefli dimdik ayakta durmasına vesile olan ve bu uğurda canını hiçe sayan, her türlü fedakârlığı, özveriyi, hepimizin hayallerinin ve tahayyülünün dışında bu fedakârlığı gösteren tüm şehitlerimizi rahmetle, bütün gazilerimizi de minnetle anıyor, gazilerimizden ebediyete intikal etmişlere rahmet, hayatta olanlara da sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin içeriden ve dışarıdan gelen tüm ihanet saldırılarına rağmen sağlam bir şekilde ayakta durabildiğini dile getiren Vali Erin, konuşmasına şöyle devam etti: Atalarından ve daha önceki cihan imparatorluğu şeklinde tecelli etmiş olan dedelerinin mirasına sahip çıkan, bölgesinde, ülkede ve bütün dünyada sözü dinlenen ve bütün hesaplara katılması gereken bir ülkeyiz Allah’a şükür. Bunu birkaç şeye borçluyuz. En fazla borçlu olduğumuz şehitlerimizdir. Her dönemde, terörle mücadelede ve 15 Temmuz gibi darbe teşebbüslerinde canını hiçe sayan, gelişmiş silahlara karşı bedenlerini feda edenlere karşı çok şey borçluyuz. Gazilerimiz de şehit olmayı arzu eden ama şehitlikten sonra en yüksek mertebeyi hak eden kahramanlarımızdır. Onlara da çok minnet borçluyuz.

Şanlıurfa’da da inşallah bugüne kadar gazilerimizin, şehitlerimizin ve bu amaçla kurulmuş derneklerin, STK’ların bu anlama yakışacak şekilde mekanlara sahip olmaları ve imkanlara kavuşmaları, kimseye muhtaç ettirilmeyecek şekilde gönül rahatlığıyla hayatlarını idame ettirebilmeleri için bundan sonra da her türlü gayreti göstereceğiz. Bugüne kadar bu şartlara ve imkânlara kavuşmanızda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi. 


 


Sonraki Sayfa: Gaziler günü kutlandı

Önceki Sayfa : Valimizin Eşi sayın Gülhan Erin Hanım efendi ve Müdürümüz Bilici, Engelsiz Yaşam da kalan engellilerle biraraya geldi