ASPİM, Haliliye belediyesi ile çocuk evleri protokolünü yeniledi

Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürlüğü, Haliliye belediyesi ile çocuk evleri protokolünü yeniledi.

ASP il Müdürlüğü Haliliye belediyesi ile çocuk evleri protokolünü yeniledi. Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici hazır bulundu.

Şanlıurfa’da 14 çocuk evinde 78 çocuğun kaldığını belirten Vali Abdullah Erin, 14 evin 3’ünü Haliliye Belediyesi desteklemektedir. Yetim ve kimsesiz çocukların aile ortamında evlerde yaşamaları için yürütülen sevgi evlerine uzatılan yardım elinin el kıymetli el olduğunu belirtti. Haliliye Belediyesinin de yardım elini uzattığını, uzattıkları yardım elinden dolayı Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne teşekkür ederek protokolün hayırlı olmasını diledi.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol , “Çocuklarımızın yüzlerinin gülmesi bizim için herşeyin üstündedir. Onlar bizim geleceğimizin teminatı olacaklar, Haliliye Belediyesi olarak bu protokolü imzalamaktan son derece mutlu olduğumu da ifade etmek istiyorum” dedi.

ASP İl Müdürü Hasan Bilici ise,  protokolün amacının; çocukların; toplu yaşanılan kuruluşlar yerine, ev ortamında temel ihtiyaçlarının karşılanarak yaşamlarını sürdürmeleri, toplumla iç içe olabilecekleri mahalleler içerisinde müstakil yapı veya apartman dairelerinde bakımlarının yapılması, çocuğun arkadaşlık, komşuluk ve mahalle gibi kavramlar ile toplumsal değerleri yaşayarak öğrenmelerine, sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimlerinin yanı sıra sağlıklı bir kişilik ve iyi alışkanlıklar kazanmasını sağlamak olduğu belirtti.


Sonraki Sayfa: ASPİM, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi’yi Ziyaret Etti

Önceki Sayfa : Bakan Yardımcısı Karabay, Suriyelilere Yönelik yapılan Çalıştay’a katıldı