Gaziler günü kutlandı

Şanlıurfa’da 19 Eylül Gaziler Günü Osmanbey şehitlik anıtında düzenlen törenle kutlandı.

Törene Şanlıurfa valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Acar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici, il emniyet müdürü Veysel Tipioğlu, 20.zırhlı tugay komutanı İsmail Hakkı Köseali, il jandarma komutanı Nuri Öztürk, Gaziler Derneği Başkanı Hasan Aslan, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Yavuz, gaziler kurum ve kuruluşların müdürleri, askeri erkân, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Tören Atatürk Anıtına çelenk sunma töreniyle başladı. Çelenk sunumunun ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okundu.

Türkiye muharip gaziler Şanlıurfa şube başkanı hasan aslan, “ Gaziler günü canlarını bu aziz vatana adayan tüm gazilerimize kutlu olsun. Dün olduğu gibi bugünde aynı inançla bu aziz vatanın birliğine, bölünmezliğine ve ulusal değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya ve canımızı feda etmeye hazırız. Bizim için vatan savunmasında şehit ve gazi olmak kadar güzel bir kavram olamaz. Şehit nurlanmış, gazi onurlanmış kahramanlardır” dedi.

Konuşmaların ardından gaziler ile birlikte Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici, vali Abdullah Erin’i makamında ziyaret etti.
Daha sonra ise, vali Abdullah Erin, Karaköprü Kaymakamı Ahmet Yıldız, Eyyübiye Kaymakamı Adem Ünal, Haliliye Kaymakamı Ali Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, 20.Zırhlı Tugay Komutanı İsmail Hakkı Köseali, İl Jandarma Komutanı Nuri Öztürk ile beraber muharip gaziler dernek başkanlığını ziyaret edip 19 Eylül Gaziler gününü kutladı. 


Sonraki Sayfa: Bakanımız Kaya Şanlıurfa’da

Önceki Sayfa : ASPİM, Gaziler onuruna program düzenledi