İl Müdürümüz Bilici'den "Yaşlılar Haftası" Mesajı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Hasan Bilici, “Yaşlılar Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ülkemizde her yıl 18–24 Mart tarihleri arası "Yaşlılar Haftası" olarak kutlandığını belirten Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Hasan Bilici, “Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır.

Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir. Ne mutlu ki bizler, millet olarak, saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, aksine, onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe mensubuz.

Yaşlılarımıza olan bağlılık duygularımızın belirli tarihler ile sınırlı olmadığını belirterek yılın her günü sizlerle birlikte olduğumuzun unutulmamasını ümit ediyorum.
18-24 Mart tarihleri arasında Yaşlılara Saygı Haftası tüm değerli büyüklerimize tüm kalbi duygularımla yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı, uzun ve sağlıklı ömürler diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. 

 


Sonraki Sayfa: ASPİM'den Şehit Aileleri Onuruna Akşam Yemeği

Önceki Sayfa : " Yaşlılarımız Dün ve Bugün Arasında Köprü Kuran Varlıklarımızdır"