İl Müdürümüz Hasan BİLİCİ'den "24 Kasım Öğretmenler Günü" Mesajı

24 Kasım; Bilgi, birikim, tecrübe, özveri, emek, sabır, şefkat ve hoşgörü üzerine kurulan öğretmenlik mesleğini icra eden öğretmenlerimizi yeniden hatırlama adına önemli bir gündür ve bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir.

Geleceğimizin şekillenmesinde büyük bir rol alan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş bir şekilde azim ve kararlılıkla yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk “Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.” sözüyle öğretmenlik mesleğinin önemini ifade ederek yeni nesli değerli öğretmenlerimize emanet etmiştir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yine geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz, dün ve bugün olduğu gibi yarın da yurdumuzun dört bir tarafında fedakârca çalışarak bulunduğu yerdeki insanlara yeni ufuklar açmak için çaba harcayacak, geleceğin mimarları olmaya da devam edeceklerdir. 

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, aramızdan ayrılan bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü” nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Hasan BİLİCİ'den 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Mesajı

Önceki Sayfa : Müdür Bilici’den, Mevlid Kandili Mesajı