Müdür Bilici’den, Engelliler Haftası Mesajı

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Hasan Bilici, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Müdür Bilici yayımladığı mesajında, Engeller zihinlerde olabiliyor, bedenlerde olabiliyor ama kalpler de bir engel yok. Kalplerde sevginin her zaman yerini muhafaza ettiğini söyledi.

Bilici , “Engelli olmak bir tercih meselesi değil. Bu nedenle engelli kardeşlerimizin işini kolaylaştırmak, önlerini açmak bizim için bir insanlık vazifesi. Hepimize düşen engelli kardeşlerimizin günlük hayatta daha fazla var olmalarını sağlamak ve engelli bireylerimizi topluma kazandırmaktır.

Engeller zihinlerde olabiliyor, bedenlerde olabiliyor ama kalpler de bir engel yok. Kalplerde sevgi her zaman yerini muhafaza etmiştir. Engelli bireylerimize hizmet veren önemli bir kurum olarak, bu kardeşlerimizin ve fedakârlıkları her türlü takdirin üzerinde olan anne ve babalarının sıkıntılarını, dertlerini anlamaya ve gidermeye çalışmanın bir insanlık borcu olduğunu düşünüyorum. Engelliler Günü dolayısıyla engellilerimizin sorunlarına daha bilinçli, duyarlı yaklaşılmasını ve engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözüme kavuşturulmasını diliyorum.

Tüm engelli vatandaşlarımızı, eğitimden spora, sanattan ticarete, siyasetten yöneticiliğe kadar, hayatın her alanında mutlu, huzurlu ve güçlü görmek dileğiyle onların bu özel günlerini kutluyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
 


Sonraki Sayfa: İl Müdür vekilimiz Keçeli, İl Müdür Yardımcımız Ay ile birlikte Gaziler dernek başkanı Aslan’ı ziyaret etti

Önceki Sayfa : ASPİM ENGELLİLER GÜNÜNÜ KUTLADI