Müdürümüz Bilici’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Hasan Bilici, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Müdür Bilici, Kadının yeryüzünde ki varlığının değeri, etkisi, enerjisi hayatın her alanına sızar ve sızdığı her çatlaktan yeni yaşamların doğduğunu söyledi.  

Müdür Bilici, mesajında şu ifadelere yer verdi;  “ Toplumların temelini aile, ailenin de direğini kadınların oluşturduğunu, yarısının kadınlardan oluştuğu bir toplumda geri bırakılmış ve mutlu olmayan kadınlar ile gelişmiş ve huzurlu bir geleceğimiz mümkün olamayacağını bu sebeple, kadınların aile içindeki ve toplum yaşamındaki yerinin anlatılması ve karşılaştıkları sorunların doğru tespit edilerek, çözüm üretilmesi ve gerekli olan toplumsal bilincin oluşturulması amacıyla, her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır.

Gerek kurtuluş mücadelesinde ve gerekse cumhuriyetin kuruluşunda kadınlarımızın yaptığı fedakârlıklar halen hafızalarımızdadır. Toplumun yapısını güçlendiren, şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru olan kadınlarımız ve annelerimiz daima özverinin, sevginin ve medeniyetimizin oluşum kaynağını teşkil etmekteler. Çünkü bizim medeniyetimizin inşasında erkekler kadar kadınlarımızın da rolü ve emeği olmuştur.  Bu duygu ve düşüncelerle, yaşamamızın her alanında bize destek olan kadınlarımızın; hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarını diliyor, güzelliğin mimarı tüm fedakâr kadınlarımızın 8 Mart dünya kadınlar gününü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
 


Sonraki Sayfa: Daire Başkanlarımız ve İl Müdürümüz Bilici, YADES projesi kapsamında hizmet verilen aileleri ziyaret etti

Önceki Sayfa : ASPİM, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı