Şehit yakınları ve gazilere devlet övünç madalyası verildi

Şanlıurfa Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenle 8 şehit yakını ile 8 gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.

Şanlıurfa Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şehit ailelerine ve gazilere yönelik mesajı okundu.

Törende şehitlerin öz geçmişleri okunduğu sırada, duygulu anlara yaşandı. Daha sonra terörle mücadele için şehit düşen asker ve polislerin ailelerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi.
 
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, şehitlerin haklarının ödenemeyecek kadar önemli olduğunu söyledi.

Vali Erin,” Ülke olarak çok kritik ve tarihi bir dönemden geçtiklerini belirterek, Türk'ü, Kürt'ü, Arap'ı ile 40 yıla aşkın bu vatan toprakları üzerinde hesabı ve kitabı olanlarla verilen mücadelenin, Kurtuluş Savaşında verilen mücadele gibi aynen devam ettiğini söyledi.

Dış güçlerin geçmişte olduğu gibi bugün de ülke üzerinde çeşitli oyunlar tezgahladığını ifade eden Erin, tüm millet olarak dış güçlerin hazırladığı oyunlara karşı uyanık olunması gerektiğini dile getirdi.

Vatan uğruna çok şehit ve gaziler verildiğini anlatan Erin, şöyle konuştu:
"Şehit ve gazilerin bu fedakârlığı ve onların bu özverili gayretleri sonucunda bugün Allah'a şükür biriz ve beraberiz, bütün dayatmalara ve sıkıntılara rağmen sımsıkı birbirimize sarılmış vaziyetteyiz. Önümüze çıkacak her türlü zorluğu aşacak güçteyiz. Dün, önceki gün, terör örgütü olarak tüm dünyanın kabul ettiği ve dünyanın gelmiş geçmiş en insanlık dışı metotları ve yöntemleri uygulayan PKK terör örgütüyle mücadele ediyoruz. Bunun arkasında çok uluslu bir işgal girişimi gücünün olduğunun farkındayız. Yüzümüze karşı ayrı, arkamızdan ayrı işler çevirdiklerini biliyoruz. Bugün bu tablo daha netleşmiş durumda. Savunmada kalmayacağız terör örgütleriyle ismi ne olursa olsun sadece sınırlarımızın içerisinde kalıp bunların saldırılarını püskürtmekle mesul olmayacağız. Terör örgütünün kendileriyle ve bunları destekleyen, eğiten, donatan bunlara akıl hocalığı yapan bütün güçlerle sınırlarımızın dışında mücadele etme dönemine girmiş bulunuyoruz" dedi.

Programa Şanlıurfa valisi Abdullah Erin, 20.Zırhlı Tugay Komutanı İsmail Hakkı Köseali, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici, vali yardımcıları, kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum kuruluş amirleri, Şehit ve gazi yakınları katıldı.


Sonraki Sayfa: İl Müdür Yardımcısı Altıngöz, Kent konseyi engelli meclisi toplantısına katıldı

Önceki Sayfa : Müdür Bilici, Şehit Aydar’ın cenaze törenine katıldı